Na co záclony a závěsy pověsit?

Abychom mohli na něco záclonu, či závěs pověsit, potřebujeme mít jeden z mnoha garnyžových systémů.

Tyčová garnyž (kovová, dřevěná, plastová)

Tyčová garnyž může být dřevěná, kovová, nebo plastová. Dále může být jednotyčová (na okno chci pouze záclonu, či pouze boční závěsy), nebo dvojtyčová (na okno chci i záclonu i boční závěsy). Ke každé tyčové garnyži musejí být upevňovací držáky buď do zdi nebo do stropu, to už záleží pouze na přání zákazníka. Pro uchycení okenní dekorace (záclona, závěs) se používají kroužky na které se nasunou žabky, či háčky. Tyto háčky, či žabky se poté nacvaknou na řasící pásku, našitou na zácloně, či závěsu. V případě, že máte záclonku s poutky, či s tunýlkem, kroužky ani žabky na tyčové garnyži nepotřebujete.

tycova_garnyz_2

Kolejničkové profily

Kolejnička může být jednokolejka, dvojkolejka …. záleží na zákazníkovi. Kolejniček je mnoho typů a lze je montovat do stěny i stropu, vodorovně i našikmo. Kolejničkové profily lze ohýbat (ohyby lze provádět jen ve výrobě) zejména se tato výhoda uplatňuje u oken atypických rozměrů a tvarů ( stropní okna, podkrovní okna, oblouková okna).

kolejnicka2

Speciální garnyžové aparáty

Za speciální garnyžové aparáty se považují aparáty funkční např: na římskou roletku, na kterou se aparát musí objednat přímo na velikost okna. Nebo aparát na japonskou stěnu, který se také objednává na míru okna, kde je na dohodě se zákazníkem kolika kolejnicový aparát chce…

roletka_funkcni