Jak prát látky, závěsy a záclony?

Jak prát látky a závěsy?

Dekorační látky nabízené na našem e-shopu jsou vyrobené ze 100% polyesteru, ze 100% bavlny, nebo je materiálové složení smíšené.

Látky ze 100% polyesteru se mohou prát ručně, nebo v automatické pračce na 30°C. Slabší dekorační látky doporučujeme prát v pracím pytlíku, aby se nepoškodily. Ždímání doporučujeme na 300 – 400 otáček. Polyesterové závěsy doporučujeme žehlit na střední teplotu. Vždy věnujte pozornost konkrétní doporučené údržbě pro každou látku!

Látky ze 100% bavlny se mohou prát ručně, nebo v automatické pračce na 30 – 60°C. Čím nižší bude teplota praní, tím déle vydrží bavlněné látce barevná stálost. Ždímání doporučujeme na 300 – 400 otáček, aby se vlákna nepolámala a látka šla lépe vyžehlit.

Jak předejít polámání vláken u bavlněných látek? První praní - doporučujeme pouze látku namočit do horké vody a nechat vykapat. Poté už můžete látku prát v pračce.

Bavlněné látky doporučujeme žehlit na střední teplotu. POZOR! Je důležité počítat s tím, že se bavlněná látka při praní srazí. U objednávání metráže je proto důležité koupit látky vždy o 10% více.

Jak prát záclony?

Záclony můžeme prát ručně, nebo v automatické pračce na 30°C. Ideálně pereme záclony v pracím pytlíku, který záclony ochrání před poškozením. Ždímání nastavujeme pouze na 300 otáček, aby se záclony v pračce nepoškodily a příliš nepomačkaly. Pokud nechceme záclonu žehlit, je důležité ji hned po vyprání zpět pověsit na okna, ještě vlhkou - záclona se vyvěsí.

Voály a organzy jsou díky své jemné struktuře a zejména organzy díky svému lesku, více náchylné k mačkavosti. Doporučujeme je žehlit ještě vlhké na střední žehlící teplotu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení