Varianty uchycení závěsu a záclony

Pokud se rozhodnete pro ušití závěsu, nebo záclony, je důležité vědět, jak budete chtít závěs uchytit na garnyžový systém.

ŘASÍCÍ PÁSKA

rasici-paska

Na závěs, či záclonu se v horní části našije řasící páska (řasící páska závěs nařasí, slouží k uchycení na garnyžový systém a v neposlední řadě zpevňuje horní okraj záclony). Nabízíme dva druhy řasící pásky - řasící pásku užší (šířka 2,5 cm) a řasící pásku širší (šířka 5 cm). Boční a spodní kraj závěsu se zapraví, aby se závěs nepáral. U záclony se na spodní část našije saténový proužek, nebo pokud má záclona olůvko, nechá se na spodní části olůvko.

Toto uchycení je vhodné jak na tyčovou garnyž s žabkami, s háčky, se šneky, tak na kolejku.

POUZE ZALOŽENÍ

pouze-zalozeni

Záclona, či závěs je v horní části pouze založena. Boční a spodní kraj závěsu se také založí, aby se závěs nepáral. U záclony se na spodní část našije saténový proužek, nebo pokud má záclona olůvko, nechá se na spodní části olůvko.

Toto uchycení je vhodné na tyčovou garnyž s žabkami, nebo na kolejku s žabkami.

TUNÝLEK

kratka_zaclonka_tunylek

V horní části záclony, či závěsu je ušit tunýlek. Nahoře lze udělat kanýrek, jako je vidět na fotce. Boční a spodní kraj závěsu se založí, aby se závěs nepáral. U záclony se na spodní část našije saténový proužek, nebo pokud má záclona olůvko, nechá se na spodní části olůvko.

Toto uchycení je vhodné zejména na klasické tyčové garnyže.

OKA

oka_na_zaves

V horní části závěsu, či záclony jsou nacvaknuta plastová oka. Výhodou tohoto speciálního uchycení na garnyžový systém je jeho originalita a velice dobrá funkčnost odtahování a zatahování závěsu, či záclony. Boční a spodní kraj závěsu se založí, aby se závěs nepáral. U záclony se na spodní část našije saténový proužek, nebo pokud má záclona olůvko, nechá se na spodní části olůvko.

Toto uchycení je vhodné pouze na klasické tyčové garnyže.

JAPONSKÁ STĚNA

japonska_stena_4

Japonskou stěnu tvoří jednotlivé látkové panely, které se posunují prostým tahem za látku nebo pomocí aparátu po vodící liště, která je namontována do stropu. Panely japonské stěny se mohou shrnovat na jednu či druhou stranu, do obou stran, centrálně na střed, nebo například i různě nepravidelně podle aktuální potřeby. V horní části panelů je našit suchý zip (v případě speciálního aparátu na japonskou stěnu), nebo řasící páska (v případě klasické kolejky). Pro ušití japonské stěny je důležité vědět přesnou šířku a výšku okna.

Toto uchycení je vhodné na speciální aparát pro japonskou stěnu, či na kolejku.

POUTKA

poutka_na_zavesy

V horní části záclony, či závěsu jsou našita poutka, pod poutky je našita řasící páska (pro lepší tvar a pro stažení řasící pásky mezi poutky). Boční a spodní kraj závěsu se založí, aby se závěs nepáral. U záclony se na spodní část našije saténový proužek, nebo pokud má záclona olůvko, nechá se na spodní části olůvko.

Toto uchycení je vhodné zejména na klasické tyčové garnyže.

ŘÍMSKÁ ROLETA - DEKORAČNÍ

roleta_dekoracni

Na římskou roletu se v horní části dá našít řasící páska, poutka, tunýlek, či pouze založit. Roletka je nefunkční, nedá se s ní pohybovat, je to pouze okenní dekorace. Pro ušití římské rolety je důležité vědět přesnou šíři okna a délku okna.

Toto uchycení je vhodné jak na tyčovou garnyž s žabkami, s háčky, se šneky, tak na kolejku.

ŘÍMSKÁ ROLETA - FUNKČNÍ

roletka

Pro ušití římské rolety je důležité vědět přesnou šíři a délku okna. Pro funkčnost římské rolety je důležitý speciální aparát, který objednáváme přesně na rozměr okna zákazníka. Pomocí aparátu je možné roletu rolovat do různých úrovní okna. Výhodou je také uchycení látkové rolety na aparát, které je rychlé a praktické. Roleta je na aparát připevněna pomocí suchého zipu, čímž jde roleta jednoduše sundat a vyprat.

Toto uchycení je vhodné na speciální aparát pro římskou roletu.