Jak změřit okno

Zaměření záclony

Délku záclony zjistíme změřením okna od garnýže (od žabky), kolejky nebo jiného garnýžového systému k parapetu, topení nebo až k zemi.

Záleží na tom, kam až má dolní okraj záclony sahat. Šířku záclony zjistíme změřením okna, garnýže, kolejky, jiného garnýžového systému, nebo zdi, kterou chceme záclonou zakrýt.

Při objednávání nezapomínejte na to, že záclona musí být na okně nařasená, aby hezky vypadala. Na nařasení doporučujeme objednávat 2 až 3 násobek šířky.

Zaměření závěsů

Délku závěsů zjistíme změřením okna od garnýže (od žabky), kolejky nebo jiného garnýžového systému k parapetu, topení nebo až k zemi. Záleží na tom, kam až má dolní okraj závěsů sahat.

Pokud máte na okně záclonu i závěs, závěs by měl být zhruba o 1-2 cm delší než záclona. Když závěsy zatáhnete, nevypadalo by hezky, kdyby záclona pod závěsem vykukovala.

U šířky závěsů záleží na tom, jestli mají být závěsy pouze dekorační, nebo funkční. Většinu dekoračních látek na závěsy nabízíme v šíři 150cm.

U dekoračních závěsů (závěsů, které se nebudou zatahovat) můžeme použít šířku pouze 75cm nebo 150cm.

U funkčních závěsů, které mají po zatažení zakrýt celou plochu okna, zjistíme šířku závěsů změřením okna, garnýže, kolejky, jiného garnýžového systému, nebo zdi, kterou chceme závěsem zakrýt.

Při objednávání nezapomínejte na to, že závěs by měl být o trochu širší, aby nebyl na okně úplně natažený.

jak-zmerit-okno

A = délka záclony, či závěsu

délku záclony, či závěsu zjistíme změřením okna od žabek až kam záclonu, či závěs chceme mít dlouhý ( jen jako volán, do půlky okna, pod parapet, až na zem ….)

B = šířka okna

rozměrem B je myšlena šířka okna, či šířka prostoru, který chceme záclonou, či závěsem pokrýt